Jestli chceš být moje SB klikni tady
Zapojím se do soutěží tadykBlog Párty 10.sprna ve 14:00 =)

Leden 2011

Pseudo dredy

4. ledna 2011 v 16:29 | kkkaterina

Líbí se vám Dredy ale nechcete si ničit vlasy? Nebo si chcete jen oživit váš dokonalý účes? Tak je tento článek pro vás jako stvořený =)


Co budete potřebovat? 
1 balíček Kanekalonu pořídíte nejlevněji cca 100,- a dá se z toho udělat přibližně 10 dredů (záleží na jejich tlouštce). Kanekalon koupíte třeba tady (http://www.kanekalon.cz/)

Jak na to?
- vezměte si tolik kanekalonu jak byste chtěli, aby vaše dredy byly hrubé 
-zakruťte je a párkrát přežehlete žehličkou na vlasy (pokud nemáte, stačí normální)

NEZAPOMEŇTE NA KONCI UDĚLAT MENŠÍ SMIČKU, ABY SE DREDY DALY PŘIPEVNIT!!!

Nyní jak připevníte vaše Pseudo dredy?    

1. Vezměte si svůj dred a menší gumičku
2. učešte své vlasy do culíku a hřebenem naberte pramínek vlasů, kde by jste dred chtěli připevnit
3. provlékněte vlasy smyčkou a párkrát je omotejte okolo a pořádně připevněte gumičkou

A když vaše pseudo dredy budete chtít sundat, stačí pouze sundat gumičku.

Pár mých rad:

- Když se vám bude dred zdát zničený zafixujte ho lakem a přežehlete žehličkou na vlasy.
- Dred vám vydrží 1/2 měsíce.
- Pokud chcete mít duhované pseudo dredy, tak smíchejte dva balíčky kanekalonu od každého trochu
- Dredy můžete normálně mýt, ale šamponem bez kondicionéru!! Dredy by se mohly rychleji zničit!!
- Šampon nenanášejte přímo na pseuda, ale ke kořínkům, pseuda vám pak vydrží déle

Jak řešit problémy s mastnou pletí

4. ledna 2011 v 16:22 | kkkaterina

Každá z nás má pleť jinou a každá pleť potřebuje jiné přípravky. Dneska si rozebereme, jak se správně starat o mastnou pleť. Poradíme ti, jaké přípravky jsou nejvhodnější a také popíšeme, jak si můžeš připravit domácí pleťovou masku.

Jak poznáme mastnou pleť? Lidé s mastnou pletí mají často lesklé čelo již brzy po očištění pokožky. Dalším typickým znakem jsou rozšířené póry a má sklony k akné. To, že máš akné, však ještě neznamená že patříš mezi mastný typ. Akné se totiž objevuje v době, když jsi ve stresu, nebo když nejíš příliš zdravě. Pupínky může způsobit i špatná péče o pleť. Mezi výhody patří malé sklony k vysychání. Především tato pleť vyžaduje hodně péče a čištění!
Takže jak by to správné čištění mělo každý večer vypadat? Nejdříve se odlíčíš oči. Zvol nemastný odličovač. Přiložíš odličovací tampón k víčku, chvíli vyčkáš a potom setřeš veškerou řasenku a stíny. Následuje mýdlo. Nebo lépe řečeno mýdlová čistící emulze, která je mnohem lepší, z obličeje odstraní nečistoty, ale nevysuší ho. Nakonec použij pleťovou vodu. Teď by tvá pleť měla být úplně čistá. Pokud bys přetřela tampónem namočeným v pleťové vodě po jakékoliv části obličeje a krku, měl by zůstat naprosto bílý.
Vypadá to složitě, ale k malování to prostě patří. Když se chceš každý den malovat, nesmíš nikdy zapomenout na druhou fázi - odlíčení! Takové zapomínání tvé pleti nesvědčí teď, navíc si zaděláváš na problémy v budoucnu.
Co se týče přípravků tak určitě neprohloupíš řadou Clear &Clean. Pod tímto názvem najdeš spoustu zázračných výrobků, třeba jako Blackhead clearing daily scrub, který tě zbaví veškerých nepříjemností do druhého dne!
Ještě přidáme recept na domácí masku. Tato maska má lehké antiseptické účinky, čistí a stahuje póry a zároveň pleť hydratuje a dodává jí vitamíny. Co budeš potřebovat? Jedno zralé jablko, lžičku bílého jogurtu, lžičku medu, půl lžičky skořice a lžičku ovesných vloček. Všechno to rozmixuj, až se z toho stane jemná kašovitá hmota, tak kašičku nanes na obličej. Nech působit minimálně čtvrt hodiny a potom vše důkladně smyj.

Krátké a polodlouhé scene účesy

4. ledna 2011 v 16:21 | kkkaterina

Scene účesy vyjadřují postoje své nositelky a vyjadřují její lásku k tomu být jedinečná. Právě kratší scene účesy v sobě ukrývají nekonečné množství způsobů, jak je možné je upravit.  Jestliže máš pochybnosti o tom, jak by měl vypadat scene sestřih nebo jak by sis měla tvoje polokrátké scene vlasy upravovat,je tento článek určen právě pro tebe.


Scene účesy jsou velmi často nástrojem pro vyjádření stylu. Existuje mnoho způsobů, jak je možné si pohrát s jejich úpravou i s jejich střihem. Na první sérii obrázků jsou vyfoceny blond polodlouhé scene účesy. První slečna je úžasná! Nevěřila bys, jak ti tmavé podbarvení zvýrazní kontury obličeje. Navíc tmavé podbarvení dokáže zvýraznit i sestříhané špičky. Na druhé a třetí fotce jsou platinové blondýnky. Už ta barva z jakéhokoli účesu udělá scene účes. Všimni si, jak na druhém obrázku má vlásky krásně sestříhané, navíc voskem nasměrované do obličeje a pramínky pěkně vytvarované do špiček.
V druhé sérii fotek jsme se zaměřily na brunetky.Zajímavé je sledovat především různé typy ofinek, které můžeš mít. Na prvním obrázku je ofinka hodně plná a nízká, na druhém obrázku ji má hodně krátkou, je to tip pro všechny, které nemají rády vlasy v očích.
Nakonec ještě probereme pár tipů, jak vlasy upravit. Jak jsme se již zmínily hodně efektní jsou do obličeje nasměrované a pěkně vytvarované špičky. Pokud máš vlasy jednobarevné oživ je sem tam clip-in pramínky. Nebo můžeš zkusit křiklavé vymyvatelné barvy, které za pár korun koupíš v drogérii. Vydrží asi pět umytí (především pokud máš hodně světlé vlasy). Můžeš si vlasy celé vyžehlit a mít je super rovné. Nebo zkus nechat ofinku pěkně uhlazenou a zbytek natupírovat a udělat z toho pěkný rozcuch. Další možnost je celý účes pěkně narovnat, potom pár pramínku ještě natočit. Když přidáš ještě copánek, který zapleteš z pramínku spodnějších vlasů, nebude mít tvůj look chybu.


Pleť – základ tvého vzhledu – 2.část

4. ledna 2011 v 16:21 | kkkaterina

Jedno rčení praví, že obličej je zrcadlo osobnosti. Jak jsme již zmiňovaly v minulém článku věnovanému problémům pleti, krásná pleť je velmi důležitá. Aby jsi si mohla vybrat správné přípravky, kterými budeš o ni pečovat, musíš znát typ své pleti.


Proč vlastně musíš znát typ své pleti? Aby jsi mohla používat správné přípravky, které ji adekvátně ošetří. Díky správné péči nebude tvá namáhána víc než je nutné. Takže jaký je postup? Očisti si důkladně obličej vodou. Po dvou hodinách si přilož na tvář hedvábný ubrousek. To je jedna možnost. Podle mastných otisků bys měla svůj typ poznat. Jednoduší je se jenom zamyslet, se kterými partiemi máte největší problém.

Mastná pleť. V testu s ubrouskem bys měla zaznamenat mastnou bradu, tváře, nos i čelo. Lidé s tímto typem pleti mají často lesklé čelo již brzy po očištění pokožky. Dalším typickým znakem jsou rozšířené póry a má sklony k akné. Mezi výhody patří malé sklony k vysychání. Především tato pleť vyžaduje hodně péče a čištění!
Smíšená. Tento typ se vyznačuje mastnou bradou, nosem a čelem, naopak tváře bývají suché. Je to nejčastěji vyskytující se typ pleti. Pro svoje nestejnoměrné promaštění bývá náročná na ošetření. O středovou část obličeje je potřeba se starat se stejnou péčí jako u mastné pleti.
Suchá. V testu s ubrouskem nevyšlo nic. Žádné mastnoty. Tento typ pleti se na první pohled pozná podle jemnosti povrchu a lehkého narůžovění. Nebývá příliš odolná, někdy mohou prosvítat žilky. Výrazně reaguje na tepelné změny. Výhodou je málo akné. Ale pozor, především v mrazech a na slunci je potřeba ji velmi důsledně chránit.
Normální. Partie obličeje se mastí slabě. Tento typ je kombinací mastné a suché pleti. Na pohled je to velice pěkná pleť, prostě ideální.

Pleť – základ tvého vzhledu – 1.část

4. ledna 2011 v 16:20 | kkkaterina

Péči o pleť se často nevěnuje dostatečná pozornost. To, že ti sem tam vyrazí nějaký ten pupínek, je pro tebe úplně normální. Neřešíš ani nijak zvlášť nějaké nerovnosti pleti, o kterých se tak často zmiňují známé herečky v reklamách. Tak to takto dál nejde!


Stalo se ti někdy, že jsi přišla z nějaké akce a byla jsi tak unavená, že jsi se "zapomněla" odlíčit? Tak takovým prohřeškům je konec. Pěkná pleť je základem tvého looku. Třeba na fotkách je neuvěřitelně poznat, jestli se o svoji pleť staráš nebo ne. Zářivá pleť je jednou z největších předností Kiki Kannibal. Ona se může pochlubit opravdu nádhernou pletí. Co bys říkala na zopakování "pleťového desatera"? Jdeme na to.
1)    Každý večer se odlič. Použij prvně odličovací mléko a potom tonik. Vyber si v obchodě takové, které se nejvíc budou hodit k typu tvé pleti.
2)    Používej krémy. Výživné krémy ti také pomohou rozzářit tvoji pleť. Tak hurá do toho, můžeš je používat jednou nebo dvakrát denně, záleží na typu krému. Pořádně si přečti návod, nebo se poraď s prodavačkou.
3)    Pokud máš pupínky, čokoláda je pro tebe tabu. Čokoláda a jiné tučné záležitosti bys měla raději vynechat. Sem tam se samozřejmě nic neděje, ale pokud je denně na tvém jídelníčku tabulka čokolády, tak by ses asi měla zamyslet.
4)    Pij! A to minimálně dva litry denně! I když to zní jako maličkost, tak si s tím nezahrávej. Lidé, kteří málo pijí, mívají pleť povadlou a mdlou. Nevím, jestli to chceš riskovat.
5)    Na kosmetice nešetři! Dej si pozor, že levnější kosmetika, především různé krémy, odličovadla, mohou způsobovat kožní problémy či alergie. Navíc je mnohem snazší dosáhnout dokonalého nalíčení s lepšími produkty.
6)    S výraznými problémy navštiv rychle kožní!Pokud máš pocit, že máš hodně akné, nebo to, co se ti objevilo na obličeji, ani není normální akné, rychle utíkej ke kožní lékařce. Ta ti na to něco předepíše a je to raz dva pryč.
7)    Make-up vybírej podle barvy pleti! Maximálně o odstín světlejší nebo tmavší. Pokud je tvůj make-up jiné barvy, líčení vypadá velmi nepřirozeně.
8)    Přípravky na akné jsou lepší než prstíky. Snaž se odolat pokušení každý pupínek nejprve podrobit operaci před zrcadlem. Raději večer použij Clean&Clear Blackhead cleaning, který krásně všechny pupínky dorána zlikviduje.
9)    Jednou za čas si dopřej speciální péči. Kup si v drogérii nějakou výživnou masku a udělej si příjemné odpoledne! Zase platí, že musí jít o masku určenou pro tvůj typ pleti.
10)    Pokud máš nepěknou pleť nezoufej. Není to konec světa. Navíc některé problémy mohou být způsobeny nadměrným stresem nebou špatnou náladou. Takže když se uklidníš, samy zmizí!


Tip od Audrey - Jak relaxovat

4. ledna 2011 v 16:19 | kkkaterina

Není nic lepšího než cítit se v klidu a v pohodě. Jak se dostává do pohody Audrey? Má pro nás 10 tipů, jak dobýt baterky.


1. Spousta voňavých svíček a různých esencí, které ti nádherně provoní pokoj. Navíc když ještě necháš otevřená okna, čerstvý vzduch a aromatické svíčky jsou opravdu nakažlivá kombinace!
2. Napusť si vanu, s pěnou a nakapej do ní ještě levandulový nebo eukaliptový olejíček. Výborně na tělo i mysl působí i různé soli.
3. Polož se na svou postel, udělej si pohodlí. Ujisti se, že tě nikdo nebude vyrušovat a že budeš mít kolem sebe jen ticho. A jen dýchej. Po patnácti minutách si už na žádné problémy ani nevzpomeneš.
4. Objednej si nějakou mňamku domů a podívej se na tvůj oblíbený film. Sama a v klidu.
5. Připrav si svoji vlastní pleťovou masku. Audrey doporučuje směs medu, banánů a ovesných vloček.
6. Bachova květinová esence - pár kapek Audrey dostane z jakéhokoli splínu.
7. Přečti si na zahradě nebo v parku nějakou dobrou knížku nebo se projdi po trávníku bosá. Říká se, že když jsi smutná měla bys obejmout strom, ten z tebe odčerpá veškerou negativní energii.
8. Udělej si velký šálek bylinného čaje. Audrey říká, že její oblíbené jsou levandulový a zázvorový... prý jsou nejlepší na zklidnění nervů.
9. Zacvič si jógu. 12 minut denně ti změní život! Audrey od té doby, co začala cvičit jógu, je mnohem méně náladová a má mnohem lepší náladu.
10. Poslední radu, kterou pro nás Audrey má, je květinová výzdoba. Nebraň se tomu, když ti mamka bude nutit do pokojíku pár rostlin. Květiny jsou totiž přírodní filtr, který ti pomůže se cítit lépe.

Kadeřník a kadeřnice

4. ledna 2011 v 16:17 | kkkaterina


Nejdůležitější při výběru kadeřnice je zkušenost tvých kamarádek nebo spolužaček. Pokud znáš někoho, kdo má nádherný účes, určitě se jí neboj zeptat, kde se nechává stříhat. Kamarádku to potěší a ty navíc nepůjdeš na slepo. Podívej se také na internet a prozkoumej to tam. Většinou kadeřníci, kteří vyhráli nějakou soutěž, jsou schopní vytvořit na hlavách svých zákaznic divy! Obhlédni také galerii na jejich stránkách. Pokud tam uvidíš samé paničky v "nejlepších" letech, tak radši rychle pryč!

Až se končně rozhodneš pro kadeřnici, pak nastává další problém - střih a barva. To si také pořádně promysli! Na poprvé si to určitě nenechej příliš zkrátit, aby se to při nejhorším dalo vylepšit někde jinde. Vem si s sebou také nějakou fotku. Vysvětlovat, jak to chceš ostříhat, by mohlo být zatraceně složité. Když budeš mít velkou, výraznou fotku u sebe, tak se většinou nemusíš bát, co z toho vyleze. Rozhodně se nespoléhej na to, že k ní příjdeš, řekneš jí, že chceš nějaký scene účes a ona tě ostříhá. Na to si dej pozor.

My pro tebe máme jeden kadeřnický tip. Je to anglické kadeřnictví, které je trošku dražší, ale opravdu ti vykouzlí na hlavě, co si budeš přát. Kadeřnictví se jmenuje Tony&Guy a mají pobočku v Praze a Brně. Fotky, které tady vidíš, jsou jejich výtvory! Výborná kadeřnice je také Andrea zeStudia KA! Vyhrála spoustu soutěží a je schopná z tebe udělat novou scene queen!

A kam ty ráda chodíš ke kadeřnici?


Jak na splihlé vlasy?

4. ledna 2011 v 16:16 | kkkaterina

Je to neuvěřitelný každodenní boj! Ráno vstaneš, učešeš se, přičemž vypotřebuješ asi tak půlku laku, a za hodinku už to vypadá, že jsi se ráno ani nečesala? Objem tvých vlasů se ztratil spolu s tvou chutí vyjít z domu v takovémto stavu. Jemným vlasům prostě neporučíš!


Už si pomalu zoufáš. Pokud máš jemné vlasy, tak je pravděpodobně velmi těžké je nějak rozumně upravit. Ani půlka laku nestačí.Navíc tento typ vlasů se často velmi rychle mastí. Na druhou stranu není potřeba je nějak zvlášť narovnávat, protože se stejně neskroutí, i kdyby jsi se na hlavu stavěla. Tak co s nimi? Jak se upravuje takový typ vlasů? Existují nějké triky?
První zásada je délka - vyhni se raději příliš dlouhým vlasům. Určitě jsi si všimla, že čím delší vlasy máš, tím větší je s nimi potíž. Bezvládně ti leží na zádech a hned po umytí se ti přilepí na hlavu. Maximálně doporučejeme délku po ramena. Pokud chceš mít vlasy delší, popřemýšlej o prodloužení pomocí clip-in.
Zapomeň na vosky a gely. Člověk by si řekl, potřebují co nejvíce zafixovat. Opak je pravdou. Když budeš nanášet příliš přípravků, tvoje vlasy ještě více ztěžknou. Kup si šampón na jemné vlasy a bezoplachový kondicionér. I při umývání na buď na své vlasy něžná, snaž se, aby se moc necuchaly, umývej je jen vlažnou vodou.
Nepoužívej příliš žehličky a když si foukáš vlasy, tak zvol středně teplý vzduch.Před foukáním nanes ke kořínkům tužidlo, zase určené pro zvětšení objemu. Ani s lakem to moc nepřeháněj. Když použiješ více laku než je zdrávo, vlasy budou ještě těžší, tedy i zplihlejší! Jak tužidla, tak laky se dají také koupit speciálně pro jemné vlasy. Takovými přípravky jsou například nový lak na vlasy a pěnové tužidlo 3 Weather Taft Volume Power ultra silně tužící. Nová receptura s Push-up lift efektem zajistí perfektní objem po celý den už od kořínků.
Co se týká barvení, tak na to si dej také pozor! Doporučujeme volit spíše světlejší odstíny, tmavé barvy mohou neobjemnost ještě zdůraznit. Tón v tónu účes opticky taky zvětší.

Jak vykouzlit na hlavě leoparda

4. ledna 2011 v 16:15 | kkkaterina
Také tě okouzlily leopardí vzory ve vlasech a šíleně si po nich zatoužila? Tak to jsi na správné adrese. Vyzkoušely jsme různé postupy a přinášíme ti návod, jak na to. Ale pozor, jde o docela složitou záležitost. Nejlepší je prvně si to vyzkoušet na clip-inu, to je ovšem dražší záležitost. Tak alespoň pořádně vybírej kamarádku, která ti s tím pomůže. Sama to totiž určitě nezvládneš.

Co všechno budeš potřebovat? Blond barvu, kterou podbarvíš vybraný pramen vlasů. Tak vzor lépe vynikne. Tmavě hnědou barvu, kterou vykouzlíš vzor. Pak si také připrav misku na barvu, dvě spony, štěteček a nějakou desku z umělé hmoty.
Do misky si namíchej koupenou barvu. Nemusíš použít veškerou barvu, ale snaž se zachovat správný poměr (třeba použij půlku - to se nejlépe odměřuje).Na destičku připevni sponami na blond nabarvený pramen vlasů. Vlasy by měly být naprosto rovné, proto je předem přežehli. Přisponkuj je u hlavy a potom dole o konečků, nejlépe tak, abys chytla všechny vlasy a ony tedy neměly možnost se hýbat. Všechny vlasy musí být pevně natažené.
A teď přichází to nejtěžší, štětečkem se snaž namalovat C a O. Vždy se snaž štětečkem pouze sjíždět po vlasech. Nebudeš tedy rovnou malovat céčka, ale budeš je kreslit po směru vlasů opatrně vždy jedním směrem, tak jak je to na obrázku.
Prvně nakresli větší vzory a potom už přimaluj menší tečky nebo malinkatá céčka. Počkej 40 minut a opatrně smyj. Při smývání barvy nech pouze vodu stékat lehce po barveném pramínku. Neprováděj žádné drastické vymývací kúry :) Good luck!!


Jak vytvořit scene body art?

4. ledna 2011 v 16:13 | kkkaterina

To je otrava! tvoje rodiče ti už asi posté zopakovali, že dokud ti nebude minimálně třicet, tak můžeš na jakékoli tetování jednoduše zapomenout. Tento článek vyřeší tvůj problém, protože se dozvíš, jak vytvořit falešné tetování.

Nazačátek je třeba vybrat si obrázek. Na první pokus by to nemělo být nic moc složitého, třeba obrys hvězdy. Když si věříš můžeš zkusit třeba motiv Hello Kitty, logo tvé oblíbené skupiny, hodně oblíbené je cupcake, zmrzlina nebo jiná sladkost. Natrénuj si tento obrázek. Udělej si papírovou předlohu a tak se vyhneš při samotném kreslení nejasnostem. Budeš přesně vědět, jak má tvoje tetování vypadat.
Vyber si místo, kde si bedeš obrázek přát. Hodně oblíbený je kotník nebo lýtko. Výhoda je, že nebudeš mít problém při malování, protože na něj jednoduše dosáhneš. Navíc když si budeš přát, aby tvůj výtvor viděl celý svět, vezmeš si mini sukni, a naopak to lehce zakryješ kalhotami. Ale fantazii se meze nekladou.
Nyní je na tobě jakým způsobem se rozhodneš svůj body art vytvořit. Jedna z možností jsou nalepovací tetování, případně drahokamy. Jejich nespornou výhodou je snadná aplikace. Nevýhoda může být malý výběr motivů. Před nanášením si přečti pořádně návod, čím pečlivěji se jím budeš řídit, tím déle tetování vydrží tam, kde má.
Nebo si nechceš vůbec komplikovat život a chceš něco, co tvé spolužáky a kámoše opravdu šokuje? Tak pro tebe je určený nasazovací tetovací rukáv. Je to naprosto kultovní záležitost! Koupíš ho třeba nawww.mysticum.cz za 470 korun. Jednoduše ho nasadíš, je vyroben ze speciálního materiálu a přizpůsobí se tvé kůži.
Další možností jsou tattoo barvy. Koupíš je třeba na www.bodypaiting.cz a jedna barva stojí kolem 160 korun. Vydrží na těle až 72 hodin, lehce se odstraní pomocí alkoholu, či mastným krémem. Aby jsi neměla strach, jak obrázek dopadne, vystřihni si motiv z tvrdého papíru. Aby Temporary tattoo barvy vydrželi na těle déle, je vhodné poté, co je motiv dokončen, přetřít fixovacím pudrem. Dej si však pozor, jestli ti všechny barvičky pořádně zaschly! Mohla bys totiž celé své umělecké dílo rozmazat. Výhoda přepudrování je navíc to, že tetování vypadá realističtěji.
Pokud se ti to na první pokus úplně nepovede, nevěš hlavu. Uvidíš, že příště to bude mnohem lepší. Od těď už žádné hádky s rodiči!

Best scene coontails

4. ledna 2011 v 16:13 | kkkaterina

Nedávno jsme ti dali návod, jak vytvořit super pruhované pramínky, kterým se v angličtině říká "ocásek mývala". Možná jsi už náš návod vyzkoušela, možná se ještě rozhoduješ. Proto dneska přicházíme s inspirací. Jaké barvičky jsou nejfrekventovanější? Jak ji zvolit?


Nejdůležitější při výběru barvičky pro coontail, je podkladová barva. Jestli máš blond vlasy, máš vyhráno. Můžeš si dovolit prakticky jakoukoli kombinaci. Nejčastější mix je blond a černá. Ale jak, vidíš z dalších obrázků, můžeš si vybrat růžovou nebo elektricky modrou. Pokud máš tmavé vlasy, je těžší dosáhnout výrazného efektu. Nejlepší bude, když vybrané pramínky nejdříve nabarvíš na blond a potom teprve vytvoříš proužky. Sice je to víc práce, ale na druhou stranu o to výraznějšího efektu dosáhneš! Protože mezi tmavými vlasy dva blond pramínky a navíc okořeněné třeba s růžovými proužky budou nepřehlédnutelné.
Druhé důležité rozhodnutí je výběr barvených pramínků. Jak vidíš na fotkách, nejčastější umístění je po stranách hlavy. Můžeš však taky zkusit nabarvit si ofinku, ale to bychom ti doporučovali hlavně pokud máš víc zkušeností. Super vzhledu dosáhneš taky kombinováním pruhovaných a jednobarevných pramínků, například pruhovaný blond a růžový a k tomu jeden celorůžový.

V poslední sérii fotek vidíš, že fantazii se meze nekladou. Chceš mít spoustu barviček? Jdi do toho!


Make up podle Jeffreeho

4. ledna 2011 v 16:12 | kkkaterina

Jeho styl líčení je nezaměnitelný. Vždyť už v dětství si zamiloval kosmetickou taštičku své maminky. Své umění za ta léta dovedl k dokonalosti a my dneska prozradíme, jak na to.


Nejdřív jako obvykle je potřeba pěkně rozetřít make up a přepudrovat. Tak se ti ostatní barvičky z obličeje nepohnou z místa. Navíc všimni si, že Jefreeho pleť vždy vypadá dokonale. Dokonalý podklad je základ všeho.
Tekutou linkou orámuj oči. Všimni si, že Jefree se nebojí ji udělat tlustší, aby docílil ještě silnějšího a hlubšího pohledu. Také linku můžeš protáhnout u vnějšího koutku lehce směrem nahoru, tak jako na první fotce. Nebo naopak zkus to samé, ale u vnitřního koutku. Na to už je potřeba značné praxe. Ale uvidíš, že když budeš trénovat, tak toho nakonec docílíš.
Nakonec si pohraj s barvičkami. Můžeš použít různých odstínů, třeba modré a žluté, nebo kombinovat stejné odstíny různé intenzity, tmavě šedá a stříbrná

Jak vytvořit „coontails“

4. ledna 2011 v 16:10 | kkkaterina

Určitě tento trend znáš. První, kdo s tímto vylepšením účesu přišel, byla Kiki. A dneska ti řekneme, jak na to. Můžeš zkombinovat jakékoliv dvě barvičky. Určitě ti neuvěřitelně oživí tvůj účes. Navíc to není vůbec složité. A pokud se zatím neodvážíš si vlasy nabarvit, zkus použít řasenku na vlasy.


Ze všeho nejdřív si připrav lepící pásku, kterou nastříhej na čtyři až pět centimetrů dlouhé proužky. Záleží na tom, jak tlusté pramínky si budeš chtít barvit. Potři ji lehce kondicionérem. To je dobrý trik, aby si ji po celém barvícím procesu vůbec mohla sundat.
Vyber pramínky vlasů, které si přeješ nabarvit, a pořádně je odděl. Zbytek dvlasů obře sepni, aby ti potom nezavazely. Jestliže máš vlnité nebo kudrnaté vlasy, nejprve si je narovnej. Barvení pak pro tebe bude jednodušší. Nejlepšího efektu dosáhneš pokud všechny barvené vlasy budou stejné délky.
Nalep proužky na pramínky vlasů. Mysli na to, jak chceš barevné proužky široké. Zkontroluj, že jsi je nalepila pořádně, aby se pod ně nedostala barva.
Teď už můžeš připravit barvu, kterou jsi vybrala. Pořádně si přečti návod, každá barva je totiž jiná. Tak a už ji můžeš bezobav nanést. Můžeš použíš prsty, ale lepší by byl štěteček. Pro jistotu druhou rukou přidržuj pásky, aby barva pod ně určitě nevnikla. Po aplikaci je potřeba vyčkat, normálně to bývá kolem půl hodinky. Mezitím si připrav šampón a kondicionér.
Když už konečně uběhne indikovaná doba, opatrně začni oplachovat barvené pramínky. Postupně odstraňuj pásku. Nakonec omyj šampónem a ošetři kondicionérem. Teď už stačí jen vysušit, vyžehlit a užívat si super vlásků!

Jak se udržet jako scene kid zdravé

4. ledna 2011 v 16:08 | kkkaterina

Jestli jsi jedna z lidí, kdo si myslí, že může konstantně ubližovat svému zdraví a nebude to mít žádné následky, tak ti určitě příjde vhod tento článek. I když si myslíš, že se více méně žiješ zdravě, některé z následujících rad by se ti mohly hodit.


Starej se o své vlasy! Nejspíš si každý den foukáš nebo žehlíš vlasy, pak je trošku natupíruješ a přestříkáš oblakem laku. Všechny tyto procedury vlasy neuvěřitelně vysušují. Proto musíš být opatrná. Dobře si vyber šampón a po každém mytí vlasů aplikuj nějakou masku. 
Starej se o svoji pleť! Nejlepší by bylo zvyknout si na každodenní rituál - ráno i večer si pořádně vyčistit pleť. Jít spát nalíčená by pro tebe mělo být tabu. Také pořádně pij. Minimálně dva litry denně. Málo tekutin se jen tak na pleti neprojeví, ale časem tíhne více k akné, je méně pružná a navíc nevypadá zdravě. Ale dávej si pozor, protože káva, čaj a alkohol nejsou dobré tekutiny, naopak tě ještě dehydratují.
Dávej si pozor, co jíš! Není asi potřeba zdůrazňovat, že rychlé občerstvení je hnus. Není potřeba se mu úplně vyhýbat, ale návštěva jednou do měsíce by měla být tvé maximum. Jsi vegetariánka? Tak taky pozor, maso totiž obsahuje některé látky, které se jen těžko hledají v jiné potravě. Proto se pořádně informuj.

Víš, že některé scene boty ničí nohy? Teď jsou největší móda úplně ploché boty, balerínky a kecky. Dřív se boty vyráběly s tvarovanou vložkou, která podporovala klenbu nohy. Proč je to důležité? Právě správné vytvarování ti pomáhá s postavením celého těla a chrání tě před bolestmi nohou a dokonce i před bolestmi zad! Podívej se na svoje nohy, jak máš tuto klenbu vytvarovanou. Jestli máš pocit, že tam snad ani nic takového nemáš, tak utíkej do lékárny si koupit ortopedické vložky. Ze začátku tě budou otravovat, ale vydrž to a za pár let nám poděkuješ.

Starej se o svůj sluch! Scene kids milují hudbu, ale pokud ji budeš poslouchat příliš hlasitě, zahráváš si s problémy. Ujisti se, že nemáš tvůj mp4 příliš hlasitě. Záleží na typu přehrávače a na kvalitě nahrávky, ale rozhodně by hlasitost neměla překročit 75%. Tak se vyhneš sluchovým problémům v budoucnosti a budeš si moct vychutnávat svůji muziku mnohem déle!


Jac Vanek

4. ledna 2011 v 16:06 | kkkaterina
Starší fotky :) 

Jak na scene nehty

4. ledna 2011 v 16:05 | kkkaterina

Jak si perfektně nalakovat nehty jako opravdová scene queen? V následujícím článku ti prozradíme, jak můžeš dosáhnout nehtů tých snů.


Kroky

1.    Nanes podkladový lak. Měla by ho být pouze tenká vrstva, ale dostatečně velká na to, aby ochránil tvoje nehty. Je to takový ochraný plášť, který chrání tvoje nechty před vysušením a lámáním. Navíc ti pak i celé dílo déle vydrží. Takže určitě tento krok nepřeskakuj:)

2.    Jako další nanes podkladovou barvu. Můžeš si vybrat nějakou pěkně křiklavou. Poté co opatrně aplikuješ první vrstvu, počkej pár minutek, než ti nehtíky uschnou a nanes další. Docílíš tak výraznější a živější barvy.

3.    A teď to nejdůležitější: dekorace! Úžasné scene tipy jsou:
o    Půl a půl: namaluj si půlku nehtu nějakou jinou kontrastující barvou. Dobré kombinace laků jsou: černá a růžová, šedá a žlutá, nebo zelená a světle modrá.

o    Puntíky: vypadají perfektně v diagonální linii, nebo tři v horním rohu.
o    Vypíchni jednoho!: Všechny nehty si nalakuj jednou barvou a jen malíčky nějakou jinou, třeba černou a malíčky nech červené.
o    Protiklady: Jenoduché, ale velmi výrazné! Jednu ruku nalakuj jednou barvou a pro druhou vyber nějakou jinou.
o    Šachovnice: Motiv již pro pokročilé. Podkladovou barvu vyber světlejší a druhou tmavší vytvoř motiv šachovnice.
o    Jednobarevná. říká se, v jednoduchosti je krása. Někdy postačí dobře zvolená barvička, která bude skvěle sedět k tvému out fitu,  a už se nemusíš s ničím trápit.

4.    Nakonec ještě celé tvoje dílo přetři fixovací vrstvou, aby se ti hned neodřel a ještě tvým nehtům dodáš lesku.

Scene make-up, který vydrží celý den

3. ledna 2011 v 21:40 | kkkaterina

Víme, jak je těžké vytvořit make-up, který vydrží celý den. Nechceš se přece každou půl hodinu kontrolovat, jestli ti zbylo na tváři ještě alespoň zbyteček rtěnky, nebo naopak jestli se z tvých pečlivě nanešených stínů nestaly jen černé kruhy kolem očí. Jaký je trik? Musíš si předpřipravit terén!


Nejlepší způsob je nanést podkladový make-up, nezapomeň ho na krku rozetřít do ztracena. Hlídej si všechny okraje, aby někde nevznikl viditelný přechod make-up a  kůže. To nevypadá vůbec hezky. Nevynechej ani oční víčka. To udrží stíny na svém místě. Teď to všechno lehce přepudruj. Tvoje pleť bude vypadat matnější a navíc podkladový krém se ani po několika hodinách nikam nevytratí.
Tak a teď už jsi si připravila terén na stíny. Jako první nanes trochu béžového, krémového, zlatého nebo bílého stínu na horní víčko až k obočí. To prozáří a zvětší celé tvé oko. Navíc to vytvoří originální světlý efekt. Dalším krokem bude přetřít spodní část víčka šedými nebo černými stíny. Lehce to přepudruj malým štětečkem, tak se vyhneš tomu, aby se ti po pár hodinách smazaly.
A teď je čas na oční linku. Použij jemnou tužku na oči, na příklad od značky Rimmel. Začni u vnějšího koutku oka směrem k vnitřnímu. Pokud máš velká kukadla, můžeš nanést linku do spodního víčka. Ale pamatuj na to, že ti opticky zmenší oči. Proto to rozhodně nedoporučujeme pro scene girls s menšíma očima. Na druhou stranu, abys opticky prodloužila svoje řasy, můžeš si namalovat linku podřasy, do úplně nespodnější části vrchního víčka.
Když jsi vykouzlila dokonalou linku, můžeš přistoupit k řasence. To už znáš. Platí heslo: "čím víc, tím líp". Neexistují žádná pravidla, jak moc nebo málo je třeba nanést. Pokud máš tmavší a delší řasy, nanes řasenku jen na vrchní řasy. Tak se vyhneš zbytečným šmouhám pod očima. Přetři řasy několika lehkými vrstvami. Vždycky je nech úplně zaschnout a potom nanes druhou várku. Ale pozor, vyhni se slepeným řasám nebo nějakým hrudkám a tak.
Abys dosáhla opravdového Scene make-upu, měla bys rty nechat "nahé", a jak na to? Můžeš nanést prsty jemnou vrstvičku tvého podkladového make-upu a přetřít bezbarvým leskem na rty. Toho samého efektu docílíš béžovou rtěnkou, světlým leskem nebo obyčejnou pomádou na rty.
Pokud budeš přece jenom chtít použít nějakou rtěnku, tak postupuj následovně. Nanes první vrstvu a otiskny své rty do papírového ubrousku. Potom aplikuj ještě jednu vrstvu. Je to zaručený trik, jak ti rtěnka vydrží celý večírek.
Tvůj make-up je hotový. Doufám, že jsme ti pomohli a že ti naše tipy byly užitečné.

Black hair style

3. ledna 2011 v 21:40 | kkkaterina
První bod, u kterého bych se ráda zastavila, je způsob, jakým se dá upravit vrchní část hlavy. Samozřejmě můžeš tupírovat, ale i tak je hodně způsobů, jak to dělat. Jedna z možností je vytvořit objem po stranách hlavy, tak jak to vidíš na prvním obrázku. Nebo se můžeš zaměřit hlavně na zadní část a tam způsobit tupírovací tornádo, tak jak to vidíš na druhém obrázku. Nebo prostě zapracuješ rovnoměrně, tak jako to udělala scene girl na třetí fotce.


Jak jinak můžeš upravit svoje černé vlásky? Tak třeba si je můžeš sčesat všechny dopředu do tváře. Tím zvýrazníš rysy svého obličeje, nebo naopak můžeš tímto způsobem zakrýt některé defekty, jako příliš výrazné čelistní kosti. Ale pozor někdy se tak ztratí lesk tvých kukadel a to by byla škoda, takže nic se nesmí přehánět.
V následující sérii obrázků vidíš scene girls s různou hustotou ofinky. To je také důležité si rozmyslet, jak moc velkou ji vlastně chceš. Všechny tři zvolily rovně střiženou ofinku, ale třeba scene girl na první fotce ji má hodně prostříhanou.
Když si sepneš spodní část vlasů do culíku, jednoduše a rychle vytvoříš moc pěkný a sexy účes. Navíc ti nezabere ani pět minut. Také můžeš dodat vlasům trochu víc originality, když si necháš podbarvit ofinku nějakou zajímavou barvičkou. Tak jako na fotkách pod textem mají slečny skvělé černo blond ofinky.

Scene účesy pro krátké vlasy

3. ledna 2011 v 21:38 | kkkaterina

Co s krátkými vlasy? Dá se vůbec bez dlouhé hřívy vykouzlit pořádný scene účes? Nebo se budeš muset zavřít ve svém pokojíčku minimálně na rok, aby ti mezitím narostly? Nemusíš se bát, takové drastické rady my nedáváme:) Dneska projdeme pár foteček short stylů.


V prvé řadě bych ráda zdůraznila, že většina scene girls má spíše krátké nebo polodlouhé vlasy. Jenže používají pramínky, aby je prodloužily. To může být i pro tebe řešení. Ale to není dnešním tématem. Teď se zaměříme na to, jak můžeš dosáhnout perfektního scene vzhledu  s krátkými vlasy.
Když příště půjdeš ke kadeřnici, nech se ostříhat následujícím způsobem - vzadu krátké a vepředu dlouhé. Věděla jsi, že jako první tento sestřih proslavila Victoria Beckham? Jediný rozdíl je ten, že ty ještě tvoji kadeřnici poprosíš, aby ti to nahoře sestřihla trochu víc. Chceš totiž docílit roztřepeného a rošťáckého účesu.
Pro docílení vrabčího hnízda na hlavě použij vosk. Naber velmi malé množství mezi prsty a postupně formuj z pramínků špičky. Samozřejmě nezapomeň na tupírovaní. Na následujících obrázcích vidíš, že nic není zakázáno.
Ještě bychom rádi připojili radu na závěr. Protože krátké vlasy jsou velmi těžké na údržbu. Vyžadují spoustu práce, aby byly vždy dokonalé. Také dávají větší prostor tvé tváři, aby vynikla. Proto, pokud chceš zastínit některé nedostatky nebo si ulehčit tuto dřinu, zvol raději světlejší barvy. Srovnej tyto dvě fotky. Obě tyto scene girls jsou kočky, mají skvěle střižený i obarvený účes, ale přece jen blondýnka vlevo září víc. Dokážeme lehčeji přehlédnout některé chybičky, protože se nemůžeme vynadívat na její blond barvičku.
Snad jsme tě inspirovali. Pokud budeš mít jakýkoli problém s vlasy, nebo budeš potřebovat nějakou radu nebo budeš mít něco na srdci, napiš nám na info@scene-girls.com nebo na naše stránky na FB.

Scene makeup

3. ledna 2011 v 21:37 | kkkaterina

Jak docílit skvělého scene make-upu? Aby jsi vždy zářila, je potřeba obměňovat a zkoušet nové kombinace. Určitě máš osvědčený a odzkoušený způsob, jak se nalíčit. Ale občas jdeš na nějakou akci, na které ti hodně záleží a je potřeba trochu změnit look.


Jako první tady máme obrázek Raquel Reed. Je dokonale namalovaná a sladěná, modré vlasy, modré stíny a sytě růžová rtěnka. Vždy začni dobře vytvořeným základem. Nanes make up a ujisti se, že jsi ho pořádně rozetřela. Potom pudr a trochu barvičky na líčka. Nejdůležitější jsou oči. Obkrouži je černou linkou. Jestli si v tom nejsi ještě úplně jistá, můžeš si ji prvně lehce načrtnout a potom až jít na věc. Na spodní část víčka nanes světle modré stíny, které u vnitřního koutku ještě rozetři směrem k nosu. Nad tento pruh světle modré rozprostři štětečkem tmavě modrý stín. U koutku musí být světlejší a směrem ven postupně ztmavuj. Všimni si, je tato barva na obrázku ještě protažená do špičky, je to velmi efektní způsob, jak zvýraznit svůj look.
Celé toto umělecké dílo bylo vytvořeno tekutými stíny a černou linkou. Znovu je nejdůležitější dokonale olemovat tvoje kukadla. Potom již jednoduše naneseš stíny, světle modrý, zelený a nahoře lehce rozetřeš modrý. Abys ještě dodala exotičnosti tvému líčení, můžeš směrem od vnitřního koutku ven rozšířit černou linku.
Tady ještě přidáváme dvě videa, kde Audrey učí, jak se správně malovat toto léto. Na tomto videu představují některé nové produkty od MAC Cosmetics. Například pudr make up, který se lehce třpytí a dodá tak tvé pleti přirozený lesk. Stylistka zdůrazňuje, že make up může být tvůj nejlepší přítel, ale i obávaný nepřítel, pokud ho pořádně nerozetřeš. Proto doporučuje používat štětec na jeho nanášení, který ti pomůže nanést jen jemnou vrstvu. Na lícní kosti a kolem čelistní kosti můžeš použít základ o pár tónů tmavší, ale zase jen velmi lehkou vrstvu, abys zdůraznila svoje rysy.
Tip pro toto léto jsou prý pastelové barvy, které jsou však lehce zbarvené došeda. Jejich výhoda je, že nebudeš vypadat úplně jako sladká panenka, ale dodá ti romantického vzhledu. Aby tvoje černá linka vydržela celý den, můžeš si v MAC koupit tužku, která je voděodolná! Stylistka radí, že na noc můžeme zvýraznit oči linkou i zdola. A na vrchní víčko nanést ještě kolem linky tmavý stín.
A co na to Audrey? Skvělé! Jen by noční styl klidně používala přes den, žádné překvápko! :)